jueves, 23 de octubre de 2008

Machu Picchu Alberga Colección de Orquídeas Nativas Más Grande del Mundo


El investigador asociado en ciencias de orquídeas del Jardín Botánico Real de Kew, Henry F. Oakeley, destacó que la colección de orquídeas nativas más grande del mundo en un ambiente natural dentro de un ambiente privado se encuentra en el Inkaterra Machu Picchu Pueblo Hotel.

Así lo manifestó durante la presentación oficial del libro “Orquídeas en el Inkaterra Machu Picchu Pueblo Hotel”, en el Royal College of Physicians de Londres, conmemorando los 20 años del inicio de las actividades de conservación in situ de las especies nativas de la flor en el mencionado hotel.

Durante la conferencia de prensa, mencionó que el jardín de orquídeas del hotel, poseedor de 372 diferentes especies de orquídeas, cuenta con un inmenso valor para el desarrollo del turismo ecológico en el Perú.

Ello porque no sólo es un centro importante para la investigación y la conservación de las especies de la flor, sino también es un laboratorio natural donde los peruanos pueden adquirir una completa formación en temas de botánica, ornitología, turismo y horticultura.


“Igualmente, es un atractivo lugar donde los huéspedes del hotel pueden experimentar la riqueza de la espectacular biodiversidad del Perú, mientras disfrutan de unas placenteras vacaciones”, afirmó Oakeley.

En mayo de 2001, la Revista de la Sociedad Americana de Orquídeas mencionó también que “la colección de orquídeas del Inkaterra Machu Picchu Hotel es, probablemente, la colección de especies de orquídeas más grande del mundo ubicada en un ambiente natural dentro de un establecimiento privado”.

A la presentación del libro peruano asistió el presidente de Inkaterra, José Koechlin; invitado por Ciencias de Orquídeas del Jardín Botánico Real de Kew del Royal College of Physicians de Londres.
Fuente: Agencia Andina de Perú – www.andina.com.pe


Foto superior: Libro “Orquídeas en el Inkaterra Machu Picchu Pueblo Hotel” fue presentado en el Royal College of Physicians de Londres. Foto: ANDINA/Inkaterra.

1 comentario:

yagmurunsesi dijo...

Grafiklere bakıldığında %50'lik bir düşüş var son 6 ayda. Bir altı ay daha sonra oldukça düşecek. Tahminen 1 sene sonra da SSD'ler de standart hâle gelecek ve istenilen yere flash disk gibi sökülüp götürülebilecekler. Yani bir nevi sabit diskimiz flash disk olacak. İRAN,Kore,Tayland,Malazya ve benzerleri kadar olamıyormuyuz..Bizlerde başka ülkelere uydu yapar siparişlerini alırız.Neyimiz eksiktir.hiç bir şeyimiz eksik değil saadece çalışmamız ve websitesiyapamak.blogspot.com diyalogumuz eksiktir. Birbirimizi ve vatanımzı seversek herşeyimiz yücelir.SPETRA VON sistemlerini dahi yakın gelecekte aşarız.Hotbit uydusu 6 tanedir,birbirlerine entegre bğlıdır.eski model ve analogdur. Eusalt 1,2,3 uyduları eskidir.Eusat 3,ten DİJİTÜRK yayın yapmaktadır.bu uydu,a HD.sistemi yoktur....kurulumdan kanal aramaya websitesiyapamak.blogspot.com giriyoruz,herhangibir uydu ismi seçip manuel aramayı seçiyoruz,orda 12731 ve 3333 dikey şebeke açık yazdıktan sonra dikkat edeceğimiz nokta alttaki lnb ayarı,orası 9750/10600 olmalı ve seviye kalite çubuğunda sinyal olmalıdır,eğer sinyal yoksa aynı sayfada lnb ayarının üstündeyken okeye basılır lnb ayarına girilir alttaki seviye kalite çubuklarının ikisindede sinyal görününceye kadar değerleri ayarlanır,bizde 9750/10600(disage 11:3/4)(disage 1.0:1/4)değerinde sinyal full...benm işim olmas akp ile ben ülkücüyüm ve gayette düzgün bi dizi haline geldi izlemeyen bilmez o diziyi ve kanal değiştirmesi onn akp ile bağlantısı olduunu göstermez ve gayette insanlar son 5-6 yıldır güzel giyiniyolar ve aklı olmayan Grafiklere bakıldığında %50'lik bir düşüş var son 6 ayda. Bir altı ay daha sonra oldukça düşecek. Tahminen 1 sene sonra da SSD'ler de standart hâle gelecek ve istenilen yere flash disk gibi sökülüp götürülebilecekler. Yani bir nevi sabit diskimiz flash disk olacak.
İRAN,Kore,Tayland,Malazya ve benzerleri kadar olamıyormuyuz..Bizlerde başka ülkelere uydu yapar siparişlerini alırız.Neyimiz eksiktir.hiç bir şeyimiz eksik değil saadece çalışmamız ve diyalogumuz eksiktir. Birbirimizi ve vatanımzı seversek herşeyimiz yücelir.SPETRA VON sistemlerini dahi yakın gelecekte aşarız.Hotbit uydusu 6 tanedir,birbirlerine entegre bğlıdır.eski model ve analogdur. Eusalt 1,2,3 uyduları eskidir.Eusat 3,ten DİJİTÜRK yayın yapmaktadır.bu uydu,a HD.sistemi yoktur....
kurulumdan kanal aramaya giriyoruz,herhangibir uydu ismi seçip manuel aramayı seçiyoruz,orda 12731 ve 3333 dikey şebeke açık yazdıktan sonra dikkat edeceğimiz nokta alttaki lnb ayarı,orası 9750/10600 olmalı ve seviye kalite çubuğunda sinyal olmalıdır,eğer sinyal yoksa aynı sayfada lnb ayarının üstündeyken okeye basılır lnb ayarına girilir alttaki seviye kalite çubuklarının ikisindede sinyal görününceye kadar değerleri ayarlanır,bizde 9750/10600(disage 11:3/4)(disage 1.0:1/4)değerinde sinyal full...benm işim olmas akp ile ben ülkücüyüm ve gayette düzgün bi dizi haline geldi izlemeyen bilmez o diziyi ve kanal değiştirmesi onn akp ile bağlantısı olduunu göstermez ve gayette insanlar son 5-6 yıldır güzel giyiniyolar ve aklı olmayan insanlarda ona özenmeye okullarda polat alemdarlık yapmaya çalışıyolar bu kesimin bilinçsizce izlemesinden kaynaklı düzgünce izlense bunlar asla ollmaz...insanlarda ona özenmeye okullarda polat alemdarlık yapmaya çalışıyolar bu kesimin bilinçsizce izlemesinden kaynaklı düzgünce izlense bunlar asla ollmaz...